Головна » Статті » Копання криниць

Де копати криницю, колодязь

   Де копати криницю, колодязь

 

   Перш ніж приступати до риття колодязя, необхідно правильно вибрати місце на ділянці, де проходять грунтові води

   Вибираємо місце за прикметами

   Місце під криницю за народними повір'ями можна підбирати, орієнтуючись на поведінку тварин, представників флори, використовуючи різні відзнаки даних місць. Як стверджують народні прикмети, є дуже навіть прості способи дізнатися, в якому місці вашої дачної ділянки було б непогано викопати колодязь.

   Одна з народних прикмет заявляє, що місце для майбутнього колодязя найчастіше найнижче і на ньому зустрічаються горбки-купини. Відзначимо, що на «вдалому» для колодязя місці вранці випадає набагато більше роси, ніж на інших частинах земельної ділянки.

   Інша прикмета, пропонує на ніч покласти на землю грудку сухої вовни під глиняний горщик, а вранці перевірити, чи залишився він сухим чи ні. Якщо шерсть стала мокрою, то під цією ділянкою землі проходить вода.

   Підібрати місце для копання криниці допомагають дерева. Дуби, що самотньо стоять на луках і полонинах, за народними прикметами, ростуть на перетині ряду водяних жил. Якщо верба, вільха, клен або береза ​​в одному місці схиляються в одну сторону, то поруч можливо копати криницю, так як тут є підземна волога.

   Місцезнаходження водоносних шарів для колодязя вказують і трави. Над підземними водами рослинність навіть в літню посуху залишається соковитою. Особливо густа подібна поросль там, де грунтові вологи ближче до поверхні території.

   Визначити місце для майбутнього колодязя допомагають комахи. Якщо стовпи мошок і комарів після заходу сонця кружляють над одним місцем, то під землею є вода. А ось присутність мурашника з рудими мурахами заявляє про те, що підземних вод в місці його розташування точно немає.

   Шукаємо воду з лозою і маятника

   Можна визначити місце для криниці за допомогою маятника. Для цього підвісьте золоте кільце на ниточку. Візьміть маятник в руку, зігнувши її в лікті під прямим нахилом, опустіть плече вниз і розслабтеся. Скажіть подумки собі, що якщо маятник буде рухатися вперед-назад, то вода в цьому місці є, а якщо води немає, то нехай маятник буде рухатися в сторони. І думаючи лише про це, обходьте місцевість.

   Можна шукати воду за допомогою дротяної рамки. Її можна зробити з товстого дроту або зварювального дроту зігнутого під кутом 90 градусів (у вигляді букви Г). Коротка сторона для руки 10-12 см. Щоб зручно було тримати (можна надіти на цю частину коротку трубочку, щоб рамка могла вільно обертатися - наприклад корпус від кулькової ручки) - довга 20-25 см. Руку з рамкою тримають також як і з маятником , попередньо треба знайти таке положення рамки, при якому вона знаходиться в рівновазі і не повертається. Далі також як з маятником.

   Дуже поширений метод для пошуку води - спосіб лози. З давніх-давен селяни застосовували розгалужену однорічного лозу довжиною 18 сантиметрів і товщиною до 5 міліметрів від ліщинового куща або верби. Краї розвилок несильно стискали в руках, затискаючи їх пальцями долоні і звертаючи на-віч. Проносячи лозу над землею, спостерігали, де її верхній кінець нахилиться до землі, там і варто копати криницю.

Категорія: Копання криниць | Додав: alexandr9090k
Переглядів: 2036 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0