У ході облаштування каналізаційної системи на дачі або в приватному домоволодінні може виникнути питання - як зробити септик?
Даний матеріал являє собою покроковий опис процесу облаштування такого септика.
Копання септиків Рівне та область т. 096 168-00-85.
Септики: переваги та принцип роботи
Як зробити септик. Для початку визначимося, чому основою для каналізаційної системи буде саме септик? Звичайно, можна побудувати вигрібну яму, але є одне «але», яке перекреслює всю економію від створення цієї конструкції: вигрібна яма вимагає регулярного викачування.
А це означає, що періодично вам доведеться забезпечувати візит асенізаційної машини, і чим інтенсивніше ви користуєтеся каналізаційною системою, тим частіше будуть відбуватися подібні візити.
З септиком все простіше - зробивши його один раз за правилами, ви можете на довгий час взагалі забути про його існування. На відміну від вигрібної ями септик вимагає профілактичної витяжки набагато рідше, а при вдалому збігу обставин (хороший дренаж грунту, великий обсяг септика) - і зовсім можна обійтися без послуг асенізаторів.
Що ж являє собою сучасний септик. Це - конструкція з двох або трьох камер, з'єднаних між собою переливними трубами. В першу камеру (відстійник) з каналізаційного трубопроводу надходять з дому і технічних приміщень каналізаційні стоки.
У цій камері зі стоків частково випаровується вода і проходить процес бактеріального розкладання стоків: складна органіка розкладається анаеробними (тобто не використовують атмосферний кисень) бактеріями на неорганічні залишки (іл), воду і суміш газів.
Гази в низькій концентрації видаляються через витяжну трубу вентиляційної системи септика, а освітлена і практично очищена від органіки вода через переливний отвір або переливну трубу надходить у другу камеру септика (фільтраційний колодязь).
Установка септика з бетонних кілець
Прискорити процес розкладання стоків можна за допомогою додавання в септик спеціально виведених промислових бактеріальних культур, однак і природні бактерії справляються з руйнуванням органіки цілком непогано.
Існує кілька способів облаштування септиків: від придбання фабричної конструкції (що досить дорого) до використання зношених покришок для великовантажних автомобілів. Чи не кидаючись у крайнощі, розповімо, як правильно зробити септик з кілець - залізобетонних або бетонних.
Копання септиків Рівненська область.
Септик з бетонних кругів: загальна інформація
Септик з бетонних кілець являє собою одну з оптимальних конструкцій як з точки зору ефективності очищення каналізаційних стоків, так і з точки зору економії витрат.
Бетонні круги, поставлені один на одного, в септику даної конструкції використовуються для створення камер септика.
Зверху влаштований септик з кілець своїми руками перекривається чавунним люком - через люк проводиться обслуговування септика і його відкачка. В якості фільтруючого елемента може використовуватися галька або крупнофракціонний гравій.
Головна перевага такої конструкції септика - можливість самостійного вибору оптимального обсягу конструкції.
Котлован для септика
Риєм котлован з розрахунком, щоб до нього увійшли бетонні кільця самого септика (відстійника), а також - бетонні кільця фільтраційного колодязя.
Дно котловану в тій частині, в якій будуть встановлені бетонні кільця відстійника, можна забетонувати, при потребі. Це робиться для того, щоб запобігти фільтрації в грунт невідстіявшихся неочищених стічних вод, і як наслідок - забруднення грунтів в межах вашого домоволодіння.
Дно котловану в тій частині, де буде встановлений фільтраційний колодязь (друга камера септика) не бетонують.
Установка кілець
Як тільки котлован готовий, приступаємо до установки кілець для обох камер септика - відстійника та фільтраційного колодязя.
Копання септиків Рівненський, Здолбунівський, Острозький район.
Як правильно викопати септик
Встановлені один на одного кільця герметизуються, ретельно промащуються стики між ними цементним розчином. Також для герметизації допускається використання складів на основі смоли. Разом зі стиками герметизуємо і область примикання нижнього кільця до забетонували дну відстійника.
Кільця фільтраційного колодязя також герметизуємо в місцях стику, а от нижня бетонне кільце повинно стояти на грунті без герметичного з'єднання.
Наступний етап облаштування септика - створення переливних отворів у верхньому секторі першої камери септика (відстійника). Оптимально, якщо переливи будуть зроблені з вигнутих труб за методом водяного затвора - так в них не буде потрапляти повітря.
Проміжок між кільцями септика і стінками котловану забиваємо вийнятим з котловану грунтом. Якщо є можливість, то для заповнення цієї порожнини можна використовувати грунт, змішаний з великою кількістю піску.
Копання септиків Рівне, Здолбунів, Острог, Нетішин, Славута, Корець, Гоща, Млинів, Демидівка.
Перекриття септика
Останній етап, яким закінчується установка септика з бетонних кілець - це створення надійного перекриття.
Колодязі септика (і відстійник, і фільтраційний колодязь) зверху накриваємо бетонними плитами з отворами під каналізаційні люки стандартного розміру. Перекриття фільтраційного колодязя додатково обладнується вентиляцією.
Ми сподіваємося, що даний матеріал буде вам корисний, коли у вас виникне питання як зробити септик . І тоді питання облаштування каналізації для вас ще довго не буде актуальним!
Якщо Вам потрібно Викопати септик в Рівненській, Хмельницькій, Волинській, Тернопільській областях звертайтеся за телефоном 096 168-00-85