Головна » Статті » Копання криниць

Поглибення криниць Рівненська область

Одним з найбільш важливих завдань, які ставлять перед собою ті, хто займається будівництвом колодязів, є створення надійного і довговічного колодязя, який зміг би протягом довгого часу забезпечувати жителів заміських будинків питною водою. Втім, далеко не все залежить від будівельників. У тому місці, де була викопана криниця, можуть спостерігатися складні гідрогеологічні умови, які призводять до швидкого підвищення відмітки дна і зниження дебету води. Може скластися й інша ситуація: влітку підземні води йдуть до підошви водоносного шару, і це також знижує приплив води в колодязь.

Поглиблення криниць Рівненська, Волинська, Хмельницька області 096 168-00-85

Всі перераховані причини доставляють населенню незручність, в підсумку виникає дефіцит питної води. З іншого боку, вже навіть наші предки знали, яким способом можна реконструювати криниць, щоб він знову давав потрібну кількість води. Технології удосконалення і корекції конструкції колодязя відпрацьовані роками, вони практично завжди дають позитивний результат. Однак виконати подібні роботи самостійно навряд чи вдасться, тому для їх реалізації найкраще запрошувати фахівців.

Поглиблення криниць Рівне та область

Вода не може пропасти без яких би то не було причин. Якщо це сталося, не варто відразу ж проводити поглиблення колодязя, можливо, дане явище носить тимчасовий характер. Найчастіше падіння рівня води пов'язане з тим, що десь неподалік хтось проводив земляні роботи, пов'язані, наприклад, з облаштуванням котловану, свердловини або іншого колодязя більшої водотоннажності. У подібних ситуаціях найкраще, зрозуміло, здійснювати поглиблення колодязів, але робити це необхідно не відразу ж, а через місяць: можливо, вода ще повернеться.

Слід також звернути увагу на криниці сусідів: можливо, рівень води знизився через сильну посуху, заморозків. Поглиблення криниці необхідно в тому випадку, якщо вода йде зовсім або не повертається протягом довгого часу.

Поглиблення криниць Рівне, Здолбунів, Острог, Славута, Корець, Шепетовка, Сарни, Володимирець, Костопіль, Березне, Луцьк, Ковель, Дубно, Гоща.

Варто зауважити, що подібні роботи досить дорогі і трудомісткі. Що стосується старого колодязя, то його поглиблення технічно і економічно доцільно проводити в наступних випадках:

 - На ділянці відсутня вільний простір для облаштування нового колодязя.
 - Глибина колодязя складає більше 10 кілець.
 - Якість води, а також стан колодязя хороші.
 - Відсутні великі горизонтальні зміщення між кільцями і сильні викривлення колони.
 - Колодязь пересох повністю або водоприток становить менше 1 кільця на добу.

При зайвому вибиранні ґрунту кільця можуть осісти і перекрити водоносний шар. Тоді доведеться копати новий колодязь, бо вода пропаде зовсім. З іншого боку, можна потрапити на пливун, що зашкодить не тільки криниці, а також і близько розташованим будинкам і будівлям. Іноді фахівці після огляду приходять до висновку, що проводити поглиблення колодязів недоцільно, тому що воно обійдеться дорожче, ніж облаштування нового.

У тому випадку, якщо колодязна колона не викривлена, а сам колодязь знаходиться в хорошому стані, то поглибити його цілком має сенс. Поглиблення криниці проводиться за допомогою пластикових труб або кілець меншого діаметру. Шахта поглиблюється настільки, наскільки це можливо в конкретному грунті. Дана процедура незворотна, тому, якщо і після неї вода не повернулася, то вихід залишиться тільки один - копати новий колодязь.

Що стосується щільних грунтів, то тут поглиблення здійснюється без обсадки колодязними кільцями, відкритим стволом. Обсадка здійснюється після закінчення проведення всіх земляних робіт. Глибина залежить від ряду факторів: глибина залягання водоносного горизонту, здатність ґрунтів утримувати стінки без обсадки, їх щільність, водопритік у колодязь і т.д.

Поглиблення колодязів (докопування колодязів) Рівненська область.

Категорія: Копання криниць | Додав: alexandr9090k
Переглядів: 563 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Вітаю Вас, Гість!
П`ятниця, 19.10.2018