Головна » Статті » Копання криниць

Коли треба чистити колодязь

   КОЛИ ТРЕБА ЧИСТИТИ КОЛОДЯЗЬ?


   Колодязь є джерелом води на ділянці, так само він є технічним спорудженням, яке вимагає догляду і обслуговування. Колодязь чиститься кожні 3-5 років, а новий колодязь чистять після першого паводка. Виникає резонне питання - чому?

   При копанні криниці спочатку копається шахта без кілець, після проходки певної глибини монтуються кільця, далі колодязь докопується вже в кільцях до кінця. Між кільцями і землею залишається зазор 2-4см. Коли навесні рясно тане сніг, верхня вода заповнює цей зазор і земля дає сильну усадку, при цьому щільно обтискує шахту колодязя, створюється надлишковий тиск води на шви з зовнішнього боку шахти. Деякі шви можуть рватися і вода під тиском йде в колодязь, вода ця каламутна, має в собі багато зваженої глини, відбувається замулення дна. Також новий колодязь може дати усадку під час затяжних дощів

   Перше, що ви побачите навесні навколо колодязя: сильно сів грунт, утворилися невеликі провали землі, вода в колодязі каламутна, не лякайтеся це нормально! Так відбувається тільки на перший рік, воду потрібно відкачати, колодязь почистити, шви загерметизувати.

   Далі колодязь треба чистити кожні 3-5 років, але не тому що рвуться шви, а тому що на дачі колодязь використовується тільки 6 -місяць в році, а чим менше водоразбор тим швидше замулюється дно, вода застоюється, набуває не приємний запах і колір. Наприклад, в селах, де колодязь використовують цілий рік, чистити їх доводиться один раз в 7-9 років. Буває що виною поганого запаху води стають дрібні тварини такі як мишки полівки, жаби і навіть кішки тому стежте за тим, щоб дверцята будиночка колодязя завжди була закритими.

Категорія: Копання криниць | Додав: alexandr9090k
Переглядів: 178 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вітаю Вас, Гість!
Понеділок, 10.12.2018